Motto...

If you can't handle me at my worst, you don't deserve me at my best.

Tuesday, May 31, 2011

1 Haziran'daki Doğum Günüm için Hazırlıklar!Bilenler bilmeyenler, 1 Haziran benim doğum günüm. Bu sene de her seneki gibi kendime güzel mamalar hazırlayarak girmek istiyorum yeni yaşıma. Geçmiş yıllarda kocaman pudingli pastalar yapıyordum, bu sene bir fırsat sayesinde apayrı bir konseptle kutlayacağım!


Geçen gün Grupanya fırsatlarına bakarken, Sushico'nun düzenlediği suşi kursunu gördüm ve kendime hediye olarak aldım (buna harcadığım parayı doğum günü yemeğine harcayacaktım zaten, bir de God of War 3 Artbook alacaktım, o da bir başka zamana kalsın). Cumartesi günü Sushico'daydım ve başlangıç seviye suşi sertifikamı da almış oldum! Suşi bıçağı süper bir şey, ayrıca bir kere yosuna konacak pilavı ayarlayabilmeye başladığınızda daha kolay oluyor değişik rolllar denemek.


Son 3 gündür de doğum günüm için menü ve alışveriş listesi hazırlıyorum. Sadece suşi yapacaktım ama daha sonra sebzeli noodle da yapmaya karar verdim çünkü İrem balık yemiyor ve sebzeli suşiler çok çeşitli sayılmaz. Doğaçlama yapacağım bakalım. Tatlı olarak bilemedim ne yapsam, ara sıcak olarak Spring Rolls hazırlasam mı onu da bilemedim. Kararsızım o konuda, yine doğaçlama gideceğim onda da =)


Müzik olarak karma bir liste hazırlayacağım bakalım. 4 kişi + aile olacak ortamda. Çok fazla insan olmasını istemiyorum, gereksiz insan kalabalığından da hoşlanmıyorum zaten. Keşke ablam ve Sercan da burda olabilseydi ama =( Çok daha eğlenceli olurdu her şey.


Yukarıdaki de günün anlam ve önemine dair davetiye. Davetlilere bunun haritalı versiyonunu yolladım =p Drinks not included!


Sevgiler.


Rose.

No comments: