Motto...

If you can't handle me at my worst, you don't deserve me at my best.

Saturday, July 03, 2010

Demiştim yaratıcı geçiyor günler diye!

Bodrum'a geldiğimden beri üstünde kafa yorup uğraştığımız bebeğimiz hazır gibi gibi.

Adı "Steam Stream" yani, buhar gücüyle çalışan radyo, benim deyimimle en azından xD Kendisi bir zaman makinesi bulup ne olduğunu anlamayan bir antikacı amcanın, yanlışlıkla geçmişe gidip tarihi değiştirip, ne halt ettiğini unutup, dünyayı bir Steam-punk hikayesinden fırlama bir evrene dönüştürmesi ile alakalı bişiy. Sonra bu amca bir savaş zeplinini alıp zaman makinesinin parçalarıyla tamir ediyor, zira onun ne olduğunu unutmuş XD Zeplinimizin zamanda yolculuk etme gücü yok ama olsun =p

Radyo biraz radyo+piyes tadında gidiyor, hatta bugün karakterlerle alakalı ses kayıtları yaptık, feci eğlenceliydi. Sabiha Gökçen göndermeli pilotumuzdan, her şeyi kurcalayan mekaniğimize, Starbuck tadındaki sharp-shooter'ımızdan Coin-Operated Singer Girl'ümüze kadar bol bol eğlenceli karakterimiz mevcut =)

Twitter'ımız var; https://twitter.com/Steam_Stream
Sonra bi de blog var; Steam Stream (Goggles Down, Radio up!)

Çok yakında hizmete girecek kendisi, benim de yayın yapacağım 3. radyo olacak =D

İzleyin efendim, çok feci büssürü büssürü resim çizim ilüstrasyon gelecek o proje üstüne.

"Ben de severim sitimpank post apokalips viktoryan, beni de aranıza alın çok pis repe yaparım aman aman süper bir müzük zevkim far!" diyorsanız, ileşiniz bizimle, konuşalım =) Hala tayfadan eksikler var XD

Öpüldünüz.

~ Rose

5 comments:

Sir Aenas said...

Hayırlı olsun rosy:)

Lorean said...

Gentle Giant, Frankie Goes To Hollywood, Janis Joplin, Michael Jackson, Deep Purple, Queen, Rolling Stones, Camel, Pink Floyd, King Crimson, klasik film soundtrackleri, epey bir klasik müzik, John Lennon ve The Beatles'ı içeren bir playlistim var da, eski olmaları dışında steampunk temasına uyacağından emin değilim. Uyarsa, ihtiyacınız olduğu zamanlarda yayın yapmaktan memnuniyet duyarım.

Roselyn said...

Playlistler ve radyoda neler çalınabileceğine dair hala tartışıyoruz ama genel olarak sanırım o dönemle ilişkili şeyler olacak diye düşünüyoruz falan.

Aslında her karakterin farklı bir tarzı var; mekanik arkadaş daha endüstriyel ve expermental giderken, benim salondaki pokerci abla gayet jazz ve cabaret gidiyor. Onun gibi. Yani piyes- rp ve hikaye tabanlı bir radyo bu bir yandan da. Karakter backgroundları ile uğraşıp tarihi oturmak zaman alıyor zaten yoksa radyonun sitesi sistemi herşeyi hazır =)

Hatta bugün deneme kayıtları yaptık, muhteşem oldu ! =D

Öyle =) bakarız, ayrıntılı konuşuruz. Crew eksik hala xD

TRN said...

Her adam, kendine uygun şarkı çalacaksa aşçıdan çok geyik şarkılar çıkacak gibi. :D

Dinlemesi zevkli olacak gibi. ^^

Roselyn said...

Evet öyle olcak xD
daha aşçımız yok ama T.T