Motto...

If you can't handle me at my worst, you don't deserve me at my best.

Friday, March 26, 2010

Turnuva 00 - Liderler

Kelebek yüzünde büyük bir gülümseme ile elindeki defterin sayfalarını çevirerek davetiyelerden geri dönen yanıtları inceliyordu. Aşağı yukarı davetiye yolladığı herkes ona geri dönmüş, hatta yanlarında kendi konuklarını getireceklerini bile belirtmişlerdi! Kafasını kurcalayan sorulardan biri Çağlayan'ın verdiği yanıttı; "Tılsım Leviathan sancağı taşımayacaktır." Leviathan'da neler oluyordu? Kaşları çatıldı kızıl saçlı kadının ve defteri kapayarak kenara koydu. CamaeL onu çalışma odasında bekliyor olmalıydı, oraya doğru yürümeye başladı.

"Asporia'dan yüklü miktarda şarap talebi yapıldı." dedi Camy, elindeki kalemi Kelebek'e doğru sallayarak. "Bol miktarda kuru et, sebze ve hamur işi de sipariş ettim. Hani sadece gelen ziyaretçileri geç yanlarında getirecek güruhu hesaba kat, çok ama çok kalabalık olacak burası; şölendekinden de kalabalık!"

"Güzel." diye gülümsedi kızıl saçlı kadın. "Liderler ne zaman geliyorlar?"

"Bu akşam yemeğine yetişeceklerini düşünüyorum. Ona göre hazırlattım yemek odasını, Bülbül'ün iştahını ve Noctua'nın yeme aşkını düşünürsek..." kıkırdadı.

"Güzel..." Ellerini kucağında kavuşturdu Kelebek ve sargılarla oynadı parmakları.

"Daha düzelmedi mi?" diye sordu Camy merakla; Kelebek defalarca çok ciddi yaralarla öldürüldüğü halde hep tekrar dirilmiş ve yaraları çabucak geçmişti, ancak Kristal Kaya'nın ellerinde açtığı yaralar bir türlü iyileşmiyor gibi görünüyordu.

"Düzeleceğini umuyorum. Özel bir krem hazırladım, işe yarıyor gibi. Kristal Kılıç büyük bir zarar yarattı sakladığımız yerde ve etrafındakilere. En azından daha fazla zarar veremeyecek."

Camy başını salladı bir kaç kere. "Misafir kanadını hazırlattım; temizlendi ve düzenlendi. Avluyu hazırlattım, hatta iç bahçeyi bile bakıma aldırdım. Teslimatlar bir iki güne gelmiş olur. Sonra da misafirler bir bir damlamaya başlar."

Kelebek pencerenin önüne gidip dışarıyı izledi bir süre. "İyi bir eğlenceyi hakettik." diye mırıldandı.

***

O gün, güneş batarken, yıldız şeklindeki kalenin her bir ucundan kuş sürüleri akın etti kaleye. Surlarda biçimlendi bir kısmı, beş tanesi ise avluda bir çember oluşturacak biçimde dizildi; Batıdan Kartal Lider Kwahu, kuzeyden Kuzgun Lider Morrigan, doğudan Baykuş Lider Noctua, Güneydoğudan Bülbül Lider Lucinia, güney batıdan ise Papağan Lider J. Sevgiyle kucaklaştılar ve sonra onları karşılamak için gelmiş olan Camy ve Kelebek'i selamladılar.

Odalarına yerleşip hazırlandıktan sonra mum ışığının ve gaz lambalarının aydınlattığı avluda yemeklerini yediler. Çok geçmeden odalarına çekildiler. Turnuvanın başlamasına daha vardı belki, ama o zamana kadar yapılacak çok iş vardı.

~ Rose

WoW OST - Dwarf Tavern

No comments: