Motto...

If you can't handle me at my worst, you don't deserve me at my best.

Wednesday, March 17, 2010

Kristal Kılıç Hakkında Bilmedikleriniz!

Kristal Kılıç serisi aslında böyle bir seri olmayacaktı. Kılıcın varisi, mezarda yatan amcanın oğlu kılıcı geri istemeye gelecek ve turnuvada kılıç için yarışacaktı. Ancak, varis olarak düşündüğüm karakter parçalara bölününce, planladığım gibi olmadı. Kristal Kılıç elimde kaldı.

Kristal Kılıç serisinin ilk bölümleri tamamen, anlaşılabileceği üzere, yazılmış olmak için yazıldı. Gerçi son 2 hikayede biraz toparladım durumu.

Karatoprak'ın Kızkardeşleri, Legend of the Seeker'daki Confessor ablaların siyah cüppeli halinden esinlenilerek yaratıldı. Onlar gibi çift hançer kullanıyorlar ama Kızkardeşlerin herhangi bir büyü gücü yok. Zaten bıçaklar da aslında zehirli değil, zehir olan kristalin kendisi.

Kristal Kılıç serisi, yazdığım diğer serilere göre biraz daha gereksiz ölümlere sahne olmuş bir seri. Önceki serilerde kıyamama gibi bir durumum olmuştu ama bu seride öyle olmadı pek.

Kızkardeşlerin Anti-Düş gibi bir evrenden gelmeleri fikri, Kristal Kılıç'ın Düş için neden tehlikeli olabileceği fikrini aklımda çevirirken aklıma geldi. Pozitif ve Negatif kutuplar gibi düşündüm. Daha sonra da Savaşı durdurup kendini feda edebilecek bir başka Kelebek olması fikri oldukça cazip geldi.

Hikayenin en sonunda kılıcı teslim alan Kızkardeş aslında Camy'nin Anti-Düş versiyonu.

Kristal Kılıç, Kelebek'i öldürebilme ihtimali en yüksek olan silah. Bu yüzden Kelebek iki evrenden de kimse onu kullanamasın diye özel bir sandığa koydu.

Kızkardeş Kelebek'in ölümü Düş'deki Kelebek üzerinde ölümcül etki yaratacağından Ağaç onu bir ağaca çevirdi. Bir nevi Karatoprak ile bütünleşti o kızkardeş. Belki ilerde yeniden ortaya çıkabilir. Şimdilik siyah ve kuru dallar üzerinde onlarca kırmızı/pembe/mor çiçekler açmış bir ağaç kendisi. Çok yakında bir kaç resim yükleyeceğim buraya bunlarla ilgili.

Karatoprak da Anti-Ağaç aslında, Kelebek'in yaratıcısı Ağaç, kızkardeşleri yaratan da Karatoprak. Adının Karatoprak olmasının nedeni verimsiz ölü topraklarda yaşayan kuru ve yamış görünümlü bir ağaç olması yüzünden.

Lider'in hikayesi ve Anti-Düş'ün başına gelenler aslında çok klişe.

Kristal Kaya'nın aslında Ametistimsi bir görüntüsü var, WoW'daki Draenei'lerin gemlerinden esinlendim. Bkz.

Hançerler tamamen eğik bükük kırık kristal parçaları gibi görünüyorlar aslında. Bir ara onun da resmini yükleyeceğim.

Kelebek'in kılıcı vermesine neden olan şeylerden birisi de Kılıç'ın saray halkı üzerindeki kötü etkisi ve saklanıldığı odada yol açtığı büyük yıkım.

Turnuvada görüşmek üzere, davetiyeler yolda! =D

~ Rose


1 comment:

mit said...

Yazılmış olmak için yazıldı demişsin ama bence gayet iyi toparlamışsın. Kız kardeşler, zehirli hançerler vs oldukça iyiydi. Eline sağlık...