Motto...

If you can't handle me at my worst, you don't deserve me at my best.

Monday, August 03, 2009

Tatil.

Sanırım bunu tatilden önce yazıp koymalıydım ama, tatilden döndüm bile ve bir buçuk hafta kadar internetim yoktu. Özlemişim, bir yandan özlememişim de =) Her neyse. Hikayemizden bir kuple gene. Bu sefer savaş yok, tatil var.

--

Kumsal ve Deniz

Güneş Kelebek'in gözlerine girerek onu rahatsız ediyordu. Homurdanarak yattığı yerde döndü ve garip bir şekilde yattığı yerin yumuşak yatağı değil, hasır olduğunu farketti.

"Nasıl ya?" diye kendi kendine söylenerek doğruldu yattığı yerden, ayakları ılık kuma değdi.

Plajdı burası! Savaştan, karanlıktan, yıkımdan eser yoktu! Müttefikler istedikleri gibi dağılmışlardı, denize giren de vardı top oynayan da, koşan da. Leviathan uzaklarda suyun ve güneşin keyfini çıkarırken, Beyaz Aslan Avcılar aslan biçimine girmiş, en yakındaki güneşli yerde kumlara kıvrılmış sıcalığın tadını çıkarıyorlardı. Uzaktan müzik sesleri geliyordu. CamaeL ise ileride, kıyıda kumlarla oynuyordu. Kahverengi saçlarını örmüş, üzerinde turkuvaz bikinisi, ellerini açtığı çukura daldırıyor, kumlara şekil veriyordu. Bir anda bir şeyi fark etmiş gibi Kelebek'e döndü.

"Uyanmışsın!" dedi yeşil gözleri içi gülümseyerek; savaşın kızıllığı gitmişti.

"Ama. . . nasıl?" dedi Kelebek, Camy'ye yürürken. Üzerinde bordo bir bikini olduğunu gördü kendine bakınca.

"Tatil." dedi sadece omuz silkerek. "O kadar bunaldım ki, tatil istedi canım. Herkese de iyi geldi, baksana yüzlerdeki gülümsemelere? Bir tek ben varım burada savaşı hatırlayan, ve dolayısıyla sen de."

Kelebek o an dikkatlice baktı Camy'nin kumdan yaptığı şekillere. Adanın şekil değiştirmeden önceki haliydi bu; kale yükseliyor, ordular savaşıyor. . . Tüm ayrıntılarıyla bir bir işlemişti Camy. Hatta saldırıdan yıkılan duvarlar bile vardı orada. . . İşte kendisi de orada, kulanin tepesine tünemişti.

"Bu gerçekten çok güzel, iyi uğraşmışsın."

"Kafamdan atmam gerekiyordu değil mi?" Uzanarak Kelebek'in elini tuttu, çekiştirdi. "Hadi, su çok güzel." ve çeke çeke denize götürdü onu. Su soğukçaydı, güneşin yakan ışınlarından uzak bir ana kucağıydı.

Tatil güzeldi.

No comments: