Motto...

If you can't handle me at my worst, you don't deserve me at my best.

Monday, July 13, 2009

First Born ve Mavi GülClive Barker's Jericho . Firstborn .

Oyunu oynamadım, bu videoyu da Clive Barker's Undying main theme videosuna bakarken, related videos'da gördüm. Tabiki ilk etapta beni cezbeden videodaki resimdi, ancak Undying'in müziklerinden tahminle Jericho'nun da aynı etkide olduğunu düşündüm.

Yanılmamışım.

En yakın zamanda Jericho'nun da soundtrack'i bulunmalı. İlham verici müzikler bunlar.

--

Gözüne kızıl bir perde inmişti; belki savaş alanında döktüğü kanlardan, belki de artık ayaklarının dibinde yatan tanrıdan. Ağzından sızan kan iyice artarken, bir kükreme yükseldi boğazından. Kükremeyi bir uluma takip ederken, elleri artık insan eli olmaktan çıkmış, pençe haline dönüşmüştü. Boynu ve omuzları dövmelerle kaplanmış, zırhın bağlantı yerlerinden sert, siyah kürk görünmeye başlamıştı.

Beyaz kılıcın kabzasını bıraktı. Kılıç yerde yatan tanrının göğsüne saplı duruyordu. Kan ince bir dere halinde etrafı sarıyor, gölcükler oluşturuyordu. Tanrının kanı süzüldüğü yerleri yakıyor, verimliliğini yokediyordu. Ölümünün bir mabedi vardı artık, kendisi olmasa da. Kuşatma durmuştu Rosé'un ulumasıyla. Eklemleri artık iyice değişmiş, lanetin son safhasına girmişti. Artık kurtuluşu yoktu, Ölüm'ün Köpeği onu ele geçirmişti.

Kara Köpek'i elleri sıkıca kavrarken ona doğru koşan herkes büyük bir kan şehvetiyle biçti. Kumral saçları kanla yapış yapış olana, ağzına kendi kanından başka kan dolana ve arkasında cesetlerden bir yol oluşturana kadar kılıcı savurdu. Artık üzerine gelmiyorlardı. Savaş durmuş, tanrısı ölen güruh korkuyla geri çekiliyordu. Rosé'dan korkan müttefikleri ne yapacaklarını bilemezken, Devvy, başı elleri arasında olanları seyretmekten başka birşey yapamıyordu.

Sevdiği kadın ölüyordu. Ve o, bir yarıtanrı olduğu halde hiçbir şey yapamıyordu.

Mavi Gül Madalyonu, Yakut'un bedeninde Rosé'un her bir darbesi için yara açarken, Safir'in tek yapabildiği onun yanında durmaktı. Ellerini iki yana açmış, oluşturduğu güç bariyeri ile, yerde, kan içinde debelenen kardeşini korumaya çalışıyordu. Korkuyordu. Rosé üzerlerine doğru koşuyordu ve Safir ne yapacağını bilemiyordu.

Tek çaresi, sadece en zor zamanında kullanacağına yemin ettiği boruyu üflemekti. Bir gölgeelfi emnetiydi bu ; gölgeelflerinin hayat ağacı Rosé tarafından yakılmadan, son asi gölgeelfi zincire vurulmadan verilmişti ona. Tek boynuzlu bir atın boynuzuydu bu boru. Söylendiğine göre doğanın ruhları yardıma gelecekti bu ses yankılandığında.

Rosé havaya zıpladı. Kara Köpek enerji bariyerini sanki kağıttanmışçasına ikiye ayırdı. Safir korku dolu gözlerini kocaman açarak yaklaşan Ölüm'e baktı. Sanki sonsuza kadar sürecekmiş gibi görünen o bir andan sonra Safir gözlerini kapattı korkuyla, hayatına son verecek darbeyi beklerken. Ama o darbe gelmedi.

Kara Köpek, Safir'in ayakları dibine saplandı. Bir at kişnemesi geceyi bölerken, Rosé bir kez daha kükredi; ama bu sefer acıyla. Beyaz, pürüzsüz ve tıpkı bir mücevher gibi görünen boynuz göğsünü delip geçmiş, lanetli, köpüren kanı dışarı akıtıyordu. Tek boynuzlunun o güzelim beyaz tüleri kanla lekeleniyor, yanıyor, garip bir koku ile beraber tek boynuzlunun gözleri dışarı akıyordu.

Tek boynuzlu geri çekildi. Rosé kafasını acıyla arkaya atmış bir biçimde ayakta duruyordu. Gökyüzü simsiyahtı ama kocaman bir ay aydınlatıyordu gök yüzünü. Yıldızlar bir bir gözkırpıyordu ona. Kara Köpek fısıltılarını kesmişti. Canı yanmıyordu, garip bir şekilde hep ona saldıran ruhlar şimdi onu ayakta tutuorlardı. Yavaşça geriye sendeledi Rosé ve yere, Safir'in ayaklarının dibine düştü.

Gözleri aya takılı bir biçimde yerde hissizce yatarken yüzünde bir gülümseme belirdi.

Her şey bitmişti.

~ Rose

Not: Bugünkü Hikayemiz Camy ve Bb ile ilgili değil. Kendim için yazdığım bir hikayenin finali. Hikayede pek çok isim geçiyor, muhtemelen bir şey ifade etmeyecek sizin için, ama Rosé benim Firstborn'um ve benim gerçek bir parçam :)

Ha bir de, Kara Köpek bir uzun kılıç (longsword). Ölümü simgeliyor, kabza tasarımı yeni bitti. Eğer tarayabilirsem buraya koyarım ^^ Hikaye boyuncaKara Köpek gibi garip isimli 6-7 tane daha silah var. Ve evet bildiniz, hepsini Tanrıların verdiği Artifact'ler ve Seçilmiş olanlar kullanabiliyor bu artifactleri.

No comments: